top of page
  • Obrázek autoraJiřina Sára Ohrazdova

6. týden v 1. třídě - Dopravní prostředky

Prvňáčci tento týden žili dopravními prostředky. Pilně skládali slova, přiřazovali obrázky ke slovům, vyvozovali písmena, která se v dopravních prostředcích objevují. Dělali zvuky různých dopravních prostředků a zpívali písničku autobus.


Zjistili jsme, že máme ve třídě písmen málo a tak jsme si vyrobili vlastní abecedu z duhových písmen. Přišli nám pomoci i děti ze šesté třídy a společně jsme udělali mnoho práce.


Abecedu a další zajímavé znaky jsme kreslili i na kaštany.


In English we learned shapes. We know circle, rectangle, semicircle, oval, diamond, triangle, square, heart. You can listen this song 1 and song 2 . If you want to practise more, use this link.


A jak jsme týden zakončili? Jeli jsme v pátek třemi druhy dopravních prostředků (autobus, metro a tramvaj) a užili si den v Království železnic. Děti si naprogramovaly vlastní mini železnici a užily si mnoho dalších atrakcí. Bylo to super, vidíme, že s naší třídou můžeme cestovat i delší vzdálenosti, všichni byli velmi pozorní a dbali bezpečnostních instrukcí od učitele.


Comments


bottom of page