top of page
  • Obrázek autoradominikabalatkova

Čtvrtý a pátý týden ve druhé třídě

Zdravíme vás v říjnu!

Tento měsíc se budeme věnovat epoše Praha.


Při ITB jsme si pomocí myšlenkové mapy zvědoměli, co o našem městě víme. S tvorbou myšlenkové mapy se většina z nás setkala vůbec poprvé.

Věnovali jsme také čas návrhům, co bychom chtěli tento měsíc v Praze vidět a zažít.


Rozjeli jsme práci na projektech. Po 4členných skupinkách jsme se rozešli na svá stanoviště a každý se vrhl na svůj (ať už individuální nebo skupinový) úkol. Učíme se projekt plánovat, realizovat i zpětně zhodnotit, a to včetně projektové dokumentace.

Hudební ART se nesl v podzimním duchu. Zazpívali jsme si písničky, které se k tomuto ročnímu období pojí, a doporovodili se na boomwhackers a Orffovy nástroje.


V angličtině jsme dodělávali hodnocení za září a začali nové téma - dům. Opakovali jsme geometrické tvary a zakládali si slovní zásobu k novému tématu (pošleme během příštího týdne). Děti musely podle písničky poznat ze dvou nakreslených domečků, o kterém je písnička.


Čtvrtek proběhl ve znamení seznamování. Oproti loňskému roku přišlo několik nových dospěláků, ale i spousta dětí. Na jednotlivých stanovištích tak všichni měli možnost ty ostatní blíže poznat.


V rámci Dne venku jsme dle popisu poznávali budovy, které můžeme potkat v každém větším městě. Pracovali jsme ve skupinách a na závěr hodnotili, jak nám spolupráce šla, koho oceňujeme a od koho bychom potřebovali větší zapojení pro příští týmovou aktivitu.


Máme před sebou slunečný víkend. Užijme si ho :-)
Comments


bottom of page