top of page
  • zanetakmetova2

Čarodějnický týden

V posledním dubnovém týdnu jsme slavili společně narozeniny. Rozloučili jsme se s dubnem a připravovali se na očekávanou Valpružinu noc.


ITB


Během ITB jsme hodně pracovali s texty, ze kterých si děti vybíraly informace do svých časopisů o zvířatech z lesa. Povídali jsme si o hybernaci. Děti si napsali i svůj první kvíz, kde odpovídaly na to, co se o zvířatech dozvěděly.
Matematika

Pracovali jsme s krychlovými stavbami, vláčky, šipkovým zápisem, autobusem nebo jsme hráli hru Já mám, kdo má.Anglický jazyk

S použitím kartiček jsme procvičovali části těla. Dělali jsme takový malinký diktát na trénování poslechu. Říkali jsme dětem například 3 části těla a ony seřazovaly podle pořadí (zleva doprava) kartičky


Český jazyk

Písmenkové bingo jsme hráli i během češtiny. Povídali jsme si o bajce. Jednu jsme si četli a napsali. Děti dostaly sešítky na psaní, do kterých už pilně někteří začali psát. Psali jsme vše do malého písmenka ch, včetně.


Den venku

V pátek jsme podnikli čarodějnický den na zahradě. Děti pro získání odznáčků plnili sportovní i dovednostní úkoly. Poslední je bavil ze všeho nejvíc. Vyráběli lektvar- sliz domácí (recept je jednoduchý: škrob, voda, pro efekt i barvivo na vajíčka :).

bottom of page