top of page

Výtvarný kroužek

výtvarný

Délka lekce

60 minut

Forma

skupinová

Počet lekcí / pololetí

10

Cena / pololetí

2 000 Kč

Termín konání

ČT 14–15 h
ČT 15–16 h

První lekce

v týdnu od 4. 10.

Lektor/ka

Petra Panenková

Vystudovala jsem keramiku, věnovala se organizování výstav a PR. Příležitostně pořádám kurzy keramiky pro dospělé a výtvarné workshopy pro děti. Poslední roky se také věnuji organizování knižního jarmarku Knihex a tvořivému webu Testováno na dětech.

Mám dvě úžasné dcerušky, sedmiletou Matildu a tříletou Olivii. I když jsou děti maličké, pracují, experimentují a materiály jim pomáhají objevovat. Hlína je tím nejpřirozenějším materiálem pro tvorbu. Ráda sleduji dětskou bezprostřednost a odvahu si s každým tématem poradit a hrát. Děti nejsou svázány pravidly ani zažitými stereotypními předlohami, které někdy vnímám na kurzech dospělých.

Výtvarná činnost dětem pomáhá rozvíjet jejich individualitu, fantazii a kreativitu. Nejenže se u nás v dílně modeluje a maluje, poznáváme fígle a techniky. Učíme se také prezentovat své dílo a naslouchat ostatním.

Kontakt: panpet@email.cz

Náplň
kroužku

Výtvarný ateliér, ve kterém si vyzkouší různé techniky. Budeme malovat a kreslit na velké formáty, vyzkoušíme portréty, akční malbu, frotáž, koláž, origami, batiku a barvy na textil, práci s vlnou, dokonce i knižní vazbu. V lekcích malby se děti naplno ponoří do tvůrčího procesu a barevného světa fantazie, jiné techniky zase vyžádají zklidnění, soustředění a techniku, další budou hravé a experimentální. Výtvarná činnost dětem pomáhá rozvíjet jejich individualitu, fantazii a kreativitu. Vedle tvorby si v lekcích povídáme o umění, hledáme souvislosti, prezentujeme svá díla.

bottom of page