top of page

Tvořivá keramika

výtvarný

Délka lekce

60 minut

Forma

skupinová

Počet lekcí / pololetí

10

Cena / pololetí

2 400 Kč

Termín konání

ÚT 14.30–15.30 h
ÚT 15.30–16.30 h

První lekce

v týdnu od 4. 10.

Lektor/ka

Petra Panenková

Vystudovala jsem keramiku, věnovala se organizování výstav a PR. Příležitostně pořádám kurzy keramiky pro dospělé a výtvarné workshopy pro děti. Poslední roky se také věnuji organizování knižního jarmarku Knihex a tvořivému webu Testováno na dětech.

Mám dvě úžasné dcerušky, sedmiletou Matildu a tříletou Olivii. I když jsou děti maličké, pracují, experimentují a materiály jim pomáhají objevovat. Hlína je tím nejpřirozenějším materiálem pro tvorbu. Ráda sleduji dětskou bezprostřednost a odvahu si s každým tématem poradit a hrát. Děti nejsou svázány pravidly ani zažitými stereotypními předlohami, které někdy vnímám na kurzech dospělých.

Výtvarná činnost dětem pomáhá rozvíjet jejich individualitu, fantazii a kreativitu. Nejenže se u nás v dílně modeluje a maluje, poznáváme fígle a techniky. Učíme se také prezentovat své dílo a naslouchat ostatním.

panpet@email.cz

Náplň
kroužku

Kroužek nabízí klidný prostor na tvoření, uvolnění a rozvoj kreativity. V lekcích volně modelujeme prsty a špachtlemi, pomocí otisků různých předmětů, zkoušíme reliéf i větší objekty z plátů. Kromě volné tvorby a vlastních témat dětí se zaměříme na krajinu, zvíře, hlavu a masku bojovníka, zvonky, misky, domovní znamení, Betlém a další. Vyzkoušíme různé druhy keramických hlín a způsoby dekorování. Každou lekci se děti dozví něco z historie a technologie výroby keramiky.

bottom of page