Živé děti a pozornost (1. stupeň ZŠ)

pro rodiče školy, pro širší veřejnost, odborná veřejnost (učitelé)

Datum konání

10. 2. 2022

Cena pro rodiče školy

200 Kč

Čas konání

17.30–19.30 h

Cena pro veřejnost

250 Kč

Lektorky/Lektoři

Mgr. Terezie Pemová

Detaily akce

První seminář bude zaměřen na děti mladšího školního věku - tedy děti navštěvující 1. stupeň ZŠ.

Seznámíme se s aktuálními poznatky týkajícími se (ne)pozornosti a souvisejícími otázkami (paměť, motorický /ne/klid, impulsivita, sociální vztahy). Ukážeme si, jak funguje pozornost v kontextu vývoje dětí mladšího školního věku. A jak, případně, zda vůbec ji můžeme cíleně cvičit, ovlivňovat a koncentrovat. Zkusíme se zamyslet i nad tím, kde má každý z nás hranice soustředění a co dělat, pokud nesoustředěnost už narušuje naše fungování nebo duševní pohodu. Bude prostor uvědomit si, jak (ne)pozornost rodiče či vyučujícího může ovlivňovat naladění, motivaci i individuální výkon, či atmosféru a vztahy v třídním kolektivu. A především, jak zvládnout nepozornost s nadhledem, humorem a kladným sebepřijetím.


Sejdeme se ve čtvrtek 10. 2. 2022  v 17.30 hodin ve Škole Vitae. Akce probíhá podle aktuálních epidemiologických podmínek.


Kapacita akce je 19 účastníků.


Cena pro rodiče školy: 200 Kč

Cena pro veřejnost: 250 Kč

Platí se hotově před začátkem akce.


Kontakt: Andrea Gröschlová, andrea.groschlova@akademievitae.cz, tel: 602466525.


Lektorky / Lektoři

Mgr. Terezie Pemová - absolventka FF UK v Praze, oboru sociální práce a sociální politika. V roce 2003 spoluzaložila občanské sdružení NIDAR věnující se problematice specifických vývojových poruch, včetně poruch pozornosti a hyperaktivity. V organizaci pracuje doposud a to jak v poradenské praxi, tak i v rámci publikačních, vzdělávacích, výzkumných a supervizních aktivit.

Základní škola Vitae, s. r. o.

Chomutovická 1443/4

Praha 11 Chodov

© 2020 Akademie Vitae®